اخبار و مقالات

انواع چراغ حیاطی

انواع چراغ حیاطی

نورپردازی در فضای باز یکی از سرمایه‌گذاری‌هایی است که در ازای آن مزایای ارزشمند زیادی ارائه می‌کند – از ایمنی و امنیت بهبود یافته تا جذابیت زیبایی‌شناختی افزایش یافته.

بر اساس اهدافی که امیدوارید با نورپردازی خود به آنها برسید، انواع مختلفی از چراغ حیاطی در فضای باز وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

این راهنمای نورپردازی در فضای باز را مرور کنید تا در مورد انواع مختلف از چراغ حیاطی در فضای باز، جایی که از آنها استفاده می شود و برخی دستورالعمل های کلی برای نصب اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چراغ حیاطی چیست؟

چراغ حیاطی دارای ظاهر جذاب و زیبایی هستند که می تواند برای جذابیت محیط فضای باز بیافزاید و آن را در شب تابان بسازد. از آنجایی که چراغ حیاطی خانواده از چراغ های فضای باز هستند دارای طیف وسیعی از چراغ های فضای باز را شامل میشوند…از چراغ ایستاده تک شعله تا چراغ دیواری که هر کدام در خود شامل کودی هستند که باز هم برای شما دریچه ای انتخاب را باز میکند. چراغ ایستاده حیاطی را می توان در زمین نصب کرد یا چراغ دیواری حیاطی را میتوان روی سازه ها، دیوارها یا تیرها نصب کرد. چراغ حیاطی که شامل چراغ حیاطی پارکی، چراغ حیاطی باغی، چراغ حیاطی باغچه، چراغ حیاطی چمنی میباشند نسبت به هر چراغ بازاری عمر طولانی تری دارند و انرژی کمتری مصرف می کنند. این محصول معمولاً برای هدف قرار دادن نور بر روی یک آیتم ثابت مانند یک بنای یادبود یا میله پرچم یا برای روشن کردن مناطق بزرگ مانند زمین های ورزشی، پارک ها، زمین های بازی و پارکینگ ها استفاده می شوند.
این چراغ ها می‌توانند با نور افکندن به مناطق تاریک، به بهبود ایمنی کمک کنند و افراد را برای دیدن خطرات احتمالی که می‌تواند باعث لغزش، زمین خوردن و سقوط شود، آسان‌تر کند. و اینکه چراغ حیاطی چمنی یا چراغ حیاطی پارکی همچنین می توانند از آسیب اموال، جنایت و خرابکاری جلوگیری کنند.

جاییکه از چراغ حیاطی میتوان برای روشنایی استفاده کرد:

ویلا ها
 باغ ها
مناطق تفریحی
 پارکینگ ها
راهروها، پیاده روها
 فضای باز بزرگ ( پاسیو، آلاچیق و غیره)
استادیوم ها، میدان ها و زمین های ورزشی
 مکان های اجرای در فضای باز

ملاحظات قبل از خرید چراغ حیاطی

قبل از سرمایه گذاری در نورپردازی و نصب در فضای باز، با در نظر گرفتن سطح روشنایی مورد نیاز، تصمیم بگیرید که کدام نوع از چراغ حیاطی برای کاربرد شما مناسب است. چراغ حیاطی طیف وسیعی از گزینه ها را برای روشنایی و دمای رنگ دارند.
انتخاب گزینه مناسب بستگی به نحوه استفاده از وسایل دارد. برای عملکرد مقرون به صرفه، چراغ حیاطی پارکی و چراغ حیاطی چمنی را ا انتخاب کنید.

نکاتی برای نصب چراغ حیاطی

مکان خود را انتخاب کنید و منبع برق نزدیک (که می تواند در داخل یا خارج از منزل باشد) را شناسایی کنید.
 مطمئن شوید که راه امنی برای دسترسی به محل نصب دارید.
سوراخی را متناسب با فیکسچر برش دهید و سیم برق را از آن عبور دهید.
 فیکسچر را به منبع برق وصل کنید و چراغ ها و ویژگی ها را آزمایش کنید.
بر این اساس تنظیمات را انجام دهید.
 اگر در مورد نصب روشنایی شک دارید از خدمات رایگان نصب چراغ از تیم کاری ما استفاده کنید.

چراغ حیاطی دیواری

چراغ دیواری حیاطی با اندازه کامل، نور روشن و تمیزی را پخش می‌کنند و فوراً به روشنایی کامل می‌رسند. آن‌ها از لامپ‌های LED استفاده می‌کنند که عمر طولانی‌تری دارند و نسبت به بسته‌های دیواری با سایر انواع چراغ ها، انرژی کمتری مصرف می‌کنند. آنها همچنین گرمای بسیار کمی تولید می کنند و می توانند تغییرات دما و رطوبت را تحمل کنند. این وسایل روشنایی بیرونی دیواری معمولاً برای جایگزینی بسته های دیواری روشنایی سنتی در ساختمان های تجاری و صنعتی استفاده می شود.

انواع چراغ حیاطی چمنی، چراغ حیاطی باغی و چراغ حیاطی پارکی ایستاده:

چراغ حیاطی ایستاده چیست؟

چراغ‌ حیاطی ایستاده به واسطه پایه که دارد روی سطح ای نصب میشود تا یک طراحی نورپردازی زیبا شناختی ایجاد کنند که ویژگی‌های ساختمان و محوطه‌سازی را در شب برجسته می‌کند و در عین حال ایمنی و امنیت را نیز بهبود می‌بخشد.

 جایی که از چراغ حیاطی استفاده می شود
پارک ها
 تراس های ساختمان اداری
فضاها و مسیرهای عمومی
 ورودی/خروجی ها
در امتداد پیاده روها و راهروها
 نزدیک به ویژگی های معماری، علائم یا محوطه سازی
باغ ها و پارکینک ها

 

چراغ سرلوله و سردری حیاطی چیست؟

چراغ سرلوله و سردری حیاطی نور متمرکزی را ارائه می دهند که بر یک ویژگی خاص برای اهداف ایمنی، راهیابی یا زیبایی شناسی تأکید می کند. آنها به شما این امکان را می دهند که یک منطقه خاص را بدون پرتاب پرتوهای گسترده نور در جای دیگر برجسته کنید.

جایی که معمولا از چراغ سرلوله و چراغ سردری حیاطی استفاده می شود:

بالای درب ورودی تابلو راهروها
برای برجسته کردن عناصر معماری یا منظر
اطراف استخر، حوض، فواره و آبشار
در امتداد مسیرها

نکته پایان

وقتی صحبت از نورپردازی در فضای باز یا هر نوع نورپردازی برای تأسیسات شما می شود، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید.
نکات بیشتر در مورد خدمات مدیریت روشنایی را میتوانید در وب سایت تیانا بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *