چراغ ویلایی چیست؟

چراغ ویلایی و حیاطی از انواع چراغ های روشنایی هستند. که وظیفه نورپردازی محیط را بر عهده دارند. این چراغ ها علاوه بر روشنایی محیط پیرامون، از المان های زیبایی نیز محسوب می شوند. چراغ های ویلایی به نام های چراغ حیاطی و چراغ پارکی. نیز شناخته شده اند. این چراغ ها برای روشنایی و زیبایی محیط بیرون از ساختمان مانند ویلاها و حیاط ها مورد استاده قرار می گیرند.  این وسیله های روشنایی انواع مختلفی دارند. در یک دسته بندی کلی می توان آنها را به چراغ پارکی دیواری، چراغ سردری، چراغ سرلوله و انواع چراغ حیاطی دوشاخه و سه شاخه تقسیم بندی کرد.

 

تاریخچه چراغ ویلایی :

از انواع چراغ های قدیمی می تون به چراغ پیه سوز اشاره کرد. قدمت این چراغ به 4000 سال پیش می رسد. به نام پیه سوز استفاده می شده. است. بعد از آن چراغ های موشی پا به عرصه گذاشتند. با پیشرفت دانش و تکنولوژی در گذر زمان.چراغ های قدیمی جای خود را به انواع جدیدتر خود. بنام چراغ های رشته ای دادند.

چراغ های ویلایی و چراغ حیاطی نیز از انواع چراغ ها محسومب می شوند.وظیفه آنها روشنایی و نورپردازی محیط است. و در اشکال مختلفی دیده می شوند. چنانچه قصد خرید چراغ ویلایی را دارید. با ادامه مطلب همراه باشید.

 

 

نورپردازی ویلا و انواع آن

به چراغ هابه طور کلی چراغ هایی که در محوطه های خارج از ساختمان و همین طور حیاط ها استفاده می شود. چراغ های ویلایی می گویند. تنوع نوع و رنگ این چراغ ها بسیار بالاست. بنابراین این چراغ ها در فضاهای بیرون از منزل یکی از المان های تاثیر گذار در زیبایی محیط هستند. که باعث زیباسازی محیط پیرامون می شوند.

 

طراحی چراغ ویلایی

طراحی این چراغ ها بسیار خلاقانه و متنوع ست . این امر باعث شده. تا از آنها برای روشنایی و زیباسازی حیاط و ویلاها. استفاده. شود.  تنوع بالای این چراغ ها باعث شده. تا همه ی سلایق را پوش دهد . با توجه به گسترده بودن دامنه کاربرد این چراغ ها، از آنها در محیط پارک ها و حیاط ها نیز استفاده می شود.

چراغ های ویلایی باید در برابر نفوذ حشرات، ورود گرد و غبار و بارش برف و باران مقاومت بالایی داشته باشند. بنابراین جدایی از داشتن ظاهر زیبا باید از لحاظ فنی و کیفی نیز مقاوم باشند. نکته مهم دیگر که در طراحی و ساخت. این چراغ ها به آن توجه شده بهینه بودن آنها در مصرف برق است. چرا که این چراغ ها اکثرا در تعداد بالا مورد استفاده. قرار می گیرند.

همانطور که قبلا گفته شد. در فضاهای عمومی نورپردازی اهمیت ویژه ای دارد.چرا که اگر نوری وجود نداشته باشد. امنیت آن محیط پایین است. بنابراین وجود چراغ های ویلایی و پارکی بسیار مهم است.

جمع بندی

برای خرید چراغ ویلایی یا چراغ محوطه ای و یا جهت اطلاع از قیمت خرید چراغ ویلایی و چراغ پارکی به تیانا. مراجعه نمایید. و طیف وسیهی از محصولات را در برندهای مختلف  مشاهده کرده. و نسبت به خرید هرکدام از آنها اقدام نمایید.