راهنمای جامع خرید چراغ پارکی

شاخص ها و معیارهای یک چراغ محوطه عالی به مواردی بستگی دارد. که در تشخیص و انتخاب درست برای راهنمای جامع خرید چراغ پارکی بسیار بسیار هائز اهمیت ومهم  می باشد. مواردی همچون متریال استفاده شده در ساخت چراغ ، نوع رنگ استفاده شده و نحوه رنگ زدن چراغ ها ، حباب ها ، سرپیچ ها ، کابل و سیم های استفاده شده. و درجه آی پی در محصولات محوطه ای .

این ها همه وهمه از مواردی است که به راحتی البته با کمی صبر و حوصله و مقداری مطالعه در مورد آن ، شما مشتری عزیز می توانید. چراغ خود را به راحتی انتخاب کنید .

شاید از خودتون بپرسید که از کجا و چجوری اطلاعات را بدست بیارید. و یا بعد از به دست آوردن اطلاعات از کجا معلوم. که یک موقع اطلاعات اشتباه ، گمراه کننده و یا اصلا واقعی باشد .

گروه روشنایی تیانا از معروف ترین شرکت های فروش چراغ های دیواری،پارکی و…

گروه روشنایی تیانا بر صدد است. قبل از انتخاب محصولات  محوطه ای ، راه های شناخت تمامی مراحل ساخت و نحوه تشخیص یک چراغ خوب با ماندگاری بالا از چراغ های فیک وتقلبی را در اختیار شما مشتری عزیز قرار دهد .

شاید بپرسید که یک چراغ محوطه آنقدر دنگ وفنگ و بالا و پایین نداره که اینها دارن میگن .ولی اگر اطلاع داشتید. که خطر زنگ زدگی و سرایت آن به سرپیچ و از بین بردن مدار و خط برق کشی شده. و برق گرفتگی و خطر جانی کسانی که قراربود از این چراغ ها به عنوان قسمت زیبا و آرامش بخش حیاط خود استفاده کنند. چه عواقبی در پی دارد. هیچ موقع نه تنها زود قضاوت نمی کردید. بلکه دقت خود را برای مطالعه بیشتر زیادتر می کردید .

در حال حاضر شرایط بسیار بدی برای یک خرید درست وجود دارد. ، به خاطر فقر اطلاعاتی در ایران ، انجام دادن. یک خرید درست بسیار سخت است . کما اینکه شبکه های مجازی برای بهبود بهتر شناخت محصولات و داشتن راهنمای جامع خرید چراغ پارکی مناسب برای تهیه درست آنها کمک بسزایی کرده اند ، اما باز در هنگام خرید اشتباهاتی از جمله ارسال اشتباه محصول. ، مغایرت داشتن با انتخاب اول شما ،بی کیفیت بودن آن و …….مشاهده می کنیم .

ما به این نتیجه رسیدیم که برای مشتری ها فضای امنی باید مهیا کرد. این فضای امن همان اطلاعاتی است. که باعث میشود شما جنس خوب و عالی رو از جنس های بد تشخیص بدهید .بطور مثال : مثلا اگر در جایی نوشته شده. باشد. چراغ پارکی از جنس دایکاست آلومینوم. ، شما به راحتی وبا در دست داشتن اطلاعات کافی که ما در اختیار شما قرار میدهیم. ، می توانید آن محصول را پذیرفته. و یا مردود اعلام می کنید.

جنس انواع چراغ پارکی

موضوع بحث ما در کل درباره داشتن اطلاعات در مورد چراغ هایی با جنس دایکاست آلومینیوم است . اما بد نیست در مورد محصولات دیگر که با متریال های مختلف درست می شوند. نیز اطلاعاتی هرچقدر کم اما مختصر و مفید داشته باشیم.

عمدتا چراغ های محوطه به 4 قسمت تقسیم می شوند

1: پلی کربنات ها

2: ورق آلومینیوم

3: ریختگی

4: دایکاست آلومینیوم

چراغ هایی با جنس پلی کربنات ها ، همان چراغ های پلاستیکی است. که از تزریق پلیمر داخل قالب های از پیش طراحی شده. تولید میشوند .پلی کربناتها به خاطر نوع جنسی که دارند عموما از لحاظ ضربه مقاوم و از لحاظ قیمت ارزان هستند. اما معیار سنجش یک چراغ پارکی و یا چراغ های محوطه ضربه نیست. بلکه استقامت آنها در تنوع آب و هوا و در کل محوطه های باز است .مدت زمان مانگاری از 5/1 الی 2 سال می باشد .تشخیص این محصولات با در دست گرفتن آن و ضربه زدن به بدنه آن بسیار آسان می باشد.

 

موارد استفاده این چراغ ها

1: ساخت و ساز (( معمولا کسانی که در کار ساخت و ساز هستند و در نهایت ملک خود را می فروشند ، هزینه چندانی بابت چراغ های محوطه نمی کنن و انتخاب درست را به خریدار اصلی واگذار می کنند.

2: مغازه دارها و کسانی که برای ویترین و باغچه جلوی مغازه و فروشگاه خود استفاده می کنند .

3: باغچه های بیرون منزل که در دسترس عموم بوده و احتمال خرابی دارند .

4: مناطقی که به خاطر داشتن سارق (( سرقت به خاطر فروش چراغ ها به عنوان ضایعات )) در آنجا ، نمی توان از چراغ هایی با قیمت های بالا و از جنس ریختگی ومخصوصا  دایکاست استفاده کرد.

چراغ هایی با متریال ورقه آلومینوم. ، همانطور که اسمش پیداست این چراغ ها از ورق آلومینیوم. و به صورت برشهای منظم ، خم کاری های مختلف تشکیل شده. و به خاطر ناپایدار بودن و احتمال ذوب شدن در کوره رنگ ، رنگ کاری به روش هوا خشک یا همان پیستوله معروف خودمان انجام می گیردد. موارد استفاده آن نیز مانند پلی کربناتها بوده و مدت زمان ماندگاری این چراغ های محوطه 5/1 تا 5/2 سال می باشند.تشخیص این محصولات نیز بخاطر سبکی و خمکاری های مختلف  نیز بسیار راحت است.ورق های خم شده آن کاملا مشخص بوده. واز لحاظ قیمت هم ، ارزان بوده و فاصله قیمتی زیادی با پلی کربانت ها ندارند.

اطلاعات تکمیلی

چراغ هایی با متریال ریختگی نیز مدل هایی از این چراغ ها رو در بر می گیرند. که ماندگاری  بیشتری نسبت به پلی کربنات ها و ورق آلومینیوم دارد.

درروش های ریختگی از فلزات مختلفی استفاده می شوند ، فلزاتی مثل چدن ، آلومینیوم خشک و غیره

روش تشخیص این چراغ ها در وحله اول سنگینی آن و بعد یک تیکه بودن سبد و یا همان محل و جای لامپ است . نامرتب بودن طرح ها روی سبد یا درب نیز روش دیگر شناخت راحت این چراغ های محوطه است .مدت ماندگاری این چراغ های حیاطی 5/2 الی 3 سال است .موارد استفاده آن به خاطر ماندگاری بیشتر از محصولاتی با متریال پلی کربنات و ورق آلومینیوم در ویلا های شخصی مورد استفاده قرار می گیرید. ، علت ارزان بودن این مدل ها نسبت به دایکاست آلومینیوم هم عامل مهمی برای انتخاب این چراغ ها است.

از خواندن مقاله راهنمای جامع خرید چراغ پارکی مجموعه روشنایی تیانا سپاس گذاریم.