اخبار و مقالات

چراغ دیواری چیست؟!

چراغ دیواری چیست؟  

چراغ دیواری یکی از انواع چراغ های فضای باز است که همانطور که از نامش مشخص است به دیوار متصل میشودودرنمای بیرونی ساختمانهامانندحیاط،تراس،محوطه ویلا،ورودی پارکینگ کاربردفراوان دارد.طرح‌ها،اندازه‌هاورنگ‌های متنوعی دارندوبایدطوری طراحی شوندکه بتوانندبه دیواریاسطح عمودی متصل شوند.چراغ دیواری چیست؟!

این وسیله روشنایی

ازیک چراغ،لامپ،یک صفحه تشکیل شده است.ومعمولاًدارای یک یاچندشاخه است.چراغ های دیواری معمولاًنوررا مستقیماً به سمت بالایاپایین هدایت میکنندوالبته برخی از مدل های مدرن نیزوجوددارندکه نوررا هم به سمت بالاوهم به صورت مورب میتابانند.در ادامه به تعریف سوال چراغ دیواری چیست؟!

ویژگی چراغ دیواری

مناسب ترین نورپردازی های فضای بازبرای مکان هایی مانندراه پله هاومسیرهاکه احتمال افتادن یاسرخوردن آن.زیاداست میباشدوهم دردکوراسیون داخلی ونورپردازی وهم.درنورپردازی.بیرونی.ساختمان هاکاربرددارد.باچراغ های.دیواری.فضای.بازآشنامیشویدتا بتوانیدبهترین.نوع.چراغ.دیواری رامتناسب باطراحی منزل خودانتخاب.کنید.

 

نکته:پیشنهاد می شود ابتدا هدف اصلی خود از خرید چراغ دیواری را مشخص کنید. امروزه مدل های متنوع و زیبایی از چراغ های دیواری در سبک ها و طرح های مختلف تولید می شود که علاوه بر جذابیت،نور موردنیازرانیزتامین خواهد کرد.درادامه به بررسی دسته بندی چراغ های حیاط از نظر کاربردهای اصلی می پردازیم.چراغ دیواری چیست؟!

 انواع و طبقه بندی چراغ های دیواری 

1-برای افزایش ایمنی درورودی باغ

بسیاری از سرقت ها زمانی اتفاق می افتد که شرایط مساعدی برای ورود سارقان به داخل منزل وجود داشته باشد، مثلاً اگر حیاط یا ورودی منزل تاریک باشد امکان مخفی شدن در مکان های تاریک وجود دارد و رفت و آمد افراد به راحتی قابل مشاهده و ضبط نبود. به همین دلیل استفاده از چراغ های بیرونی برای نورپردازی فضاهای باز باغ، ویلا و حیاط خلوت بسیار ضروری است و احتمال سرقت را تا حد زیادی کاهش می دهد.

2- چراغ دیواری دو طرف در ها

حتماًچراغ های دیواری زیبای دوطرف درهای ورودی رادیده اید.بسیاری از مردم چراغ های دیواری را انتخاب می کنند تا فضای ورودی خانه خود را ایمن تر کنند. علاوه بر این، چراغ های سرستونی و سرلوله نیزجزوچراغ های.دیواری.محسوب می شوندکه.فضای مقابل رابه طورکامل روشن.میکنندودرشب.هرگونه.حرکتی.رانشان.میدهند.بیشترچراغ‌های.دیواری رامیتوان به.یک.سنسورنوری ویک.تایمربرای روشن یاخاموش کردن آنهاوصل کرد.

3- روشن کردن محیط در شب

بسیاری از افراد از نورپردازی در فضای باز و چراغ های حیاط برای نورپردازی حیاط، تراس و باغ استفاده می کنند. این مکان هابرای فعالیت در فضای.بازمانندورزش،مهمانی وباربیکیو طراحی شده اند.اگرمیخواهیددرشب ازفضای بیرونی خودلذت ببرید،بهتراست ازچراغ حیاطی استفاده کنیدکه علاوه برامنیت،نورکافی نیزداشته باشد.

4-زیباسازی نمای خانه،حیاط ومحوطه باز

گاهی از چراغ های دیواری برای زیباسازی و جذابیت بیشتر نمای بیرونی خانه استفاده می شود.تقریباًتمام چراغ های فضای بازباطراحی خاص ساخته شده اندوچراغ های دیواری باطرح و رنگ خاص.خودورودی.خانه وحیاط رازیباترکرده وبرجذابیت خانه می افزایند.باغ وویلاچراغ های دیواری رامیتوان.هماهنگ باسایر چراغ های حیاط ویامتناسب بارنگ دیوارومتریال.به.کاررفته.درورودی.انتخاب.کرد.

انواع چراغ های دیواری بر اساس طراحی 

زمانی که بر اساس عملکرد آن در مورد نوع چراغ دیواری تصمیم گرفتید، می توانید از زاویه ای دیگر به آن ها نگاه کنید و با توجه به طرح و مکان آن، چراغ دیواری را انتخاب کنید. از آنجایی که چراغ های دیواری تقریبا همه روی دیوار عمودی نصب می شوند، حالت نصب برای همه چراغ ها یکسان است. اکثر چراغ های دیواری برای روشن شدن و وصل کردن برق از برق استفاده می کنند،

انواع چراغ دیواری از این قرار است:

چراغ دیواری حیاطی،باغی،محوطه ای،پارکی،چمنی،باغچه ای 

 نتیجه

مهم ترین ویژگی چراغ های دیواری این است که باید به سطح عمودی متصل شوند و علاوه بر کاربردهایی مانند نورپردازی و امنیت در حیاط، باغ،ورودی و راه پله ها، جنبه زیبایی نیز دارد و می تواند پیام خوشامدگویی به مهمانان شما در این مقاله به دسته بندی های مختلف چراغ های دیواری از نظر کاربرد و طراحی کلی پرداختیم و به معرفی شش نوع چراغ دیواری به همراه کاربرد در فضای باز پرداختیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *