اخبار و مقالات

چراغ ویلایی/ باغی

چراغ ویلایی

نورپردازی فضاهای باز مانند داخل خانه قوانین و چارچوب های خاص خود را دارد. و همچنین می تواند تاثیرات خاصی بر آن مکان بگذارد. از سوی دیگر، با تنوع طرح‌های متنوع محصولات نورپردازی در بازار، مردم آزادند تا نورپردازی مورد علاقه خود را در حیاط‌ها و فضاهای غیر مسقف چیدمان کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی چراغ ویلایی/ باغی بپردازیم.

 

ارزیابی احتمالات فضا

اولین نکته در نورپردازی ویلاها و باغ ها ارزیابی امکانات فضایی است. که داریم. محیط مورد نظر ما ممکن است. فقط از یک عمارت بزرگ در وسط باغ تشکیل شده باشد. و یا دارای عناصر مختلفی مانند آبنما، استخر، نیمکت، صندلی، انواع درختان و درختچه ها و … باشد.

هر کدام از این عناصر بستری منحصر به فرد برای ایجاد دکوراسیونی هستند که هم به زیبایی فضا کمک می کنند. و هم باعث روشنایی بهتر محیط می شوند. این زیبایی زمانی تکمیل میشود. که شما انتخاب دقیق داشته باشید. البته اگر شما اجازه بدهید ایده این طراحی را ما با استفاده از چراغ های ویلایی/ باغی از محصولات نورپردازی تیانا برای شما ارائه بدهیم منزل شما به یک زینت دیدنی در منطقه مبدل خواهد شد به یاد داشته باشید که در نورپردازی ویلاها و باغ ها نکته مهم دیگر این است که فضای تاریک وجود نداشته باشد. امنیت، نور و زیبایی با هم معنا پیدا می کنند. با خرید این چراغ ها شما هر دو را بدست آورده اید.

 

طراحی عناصر جدید با استفاده از چراغ ویلایی 

اگر ویلا یا باغ شما عناصری مانند آبشار، درختچه و … ندارد، پیشنهاد می کنیم این موارد را به فضا اضافه کنید. برای این کار ابتدا باید فضاها و گوشه های خالی محیط را بررسی کنید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید. یکی از کاربردی ترین عناصر ایجاد فضایی برای نشستن است. تعدادی نیمکت، درخت یا صندلی و میزهای ساده می توانند در این امر به شما کمک کنند.

پس از افزودن آنها به فضا، توجه داشته باشید که این نقطه باید یکی از درخشان ترین قسمت های باغ شما در شب باشد. افراد باید نور کافی برای نشستن و صحبت با یکدیگر داشته باشند تا بتوانند از ارتباط بهتری برخوردار شوند، احساس امنیت بیشتری داشته باشند و به راحتی به سایر قسمت های باغ دسترسی داشته باشند. مجسمه ها نیز یکی دیگر از عناصری هستند که می توانید خلاقانه به فضای باغ و یا ویلای خود بیافزایید و با نور بخشیدن به آن ها فضای خود را زیبایی دو چندان کنید.

 

به دیوارها فکر کنید

دیوارها به خصوص دیوارهای سیمانی که براق نیستند می توانند گزینه های خوبی برای نورپردازی ویلاها و باغ ها باشند. بسته به سلیقه و شرایط فضایی که دارید، چراغ های سردری حیاطی و چراغ های آویز ویلایی می توانند گزینه های خوبی برای نورپردازی حیاط و تراس شما از طریق دیوارهای باغ باشند.

 

فواره ها را از دست ندهید

یکی از خاص ترین قسمت های بیرونی ویلا یا باغ می تواند فضاهایی باشد که با آب تزئین شده اند. استخرها، آبنماها و استخرهای مختلف در محیط می توانند علاوه بر عملکرد و زیبایی، فرصت مناسبی را برای نورپردازی محیط در اختیار شما قرار دهند. خطوط کناری این محیط ها برای نورپردازی شاخه ای بسیار مناسب است. با این حال، اگر می خواهید فضای اطراف استخر یا حوض باغتان روشن باشد، باید بدانید که گزینه دیگری به نام چراغ های پارکی دارید. چراغ های پارکی به اشکال مختلف طراحی شده و دارای پایه هایی با ضخامت های مختلف می باشد و شما به راحتی می توانید بهترین انتخاب را متناسب با سبک معماری باغ و ویلا خود داشته باشید.

 

باغ و درختان را فراموش نکنید

در بسیاری از فرهنگ‌ها، مانند فرهنگ کلاسیک ایران قدیم، باغ عمارت یکی از پرافتخارترین بخش‌های آن برای صاحبخانه است. به‌طوری که میزان گل‌دهی و سرسبزی و زیبایی آن، اهمیتی را که صاحبخانه به ظرافت می‌دهد، نشان می‌دهد. طراوت و نظم فضا اگر این ایده را دوست دارید می توانید از همین استراتژی در نورپردازی ویلاها و باغ ها استفاده کنید و از زیبا جلوه دادن باغ خود غافل نشوید. برای این منظور می توان از شاخه های درختان تنومند و کهنسال به خصوص درختانی مانند سرو یا کاج برای نورپردازی استفاده کرد.

 

آخرین اما نه کمترین، مهم ترین قسمت باغ، عمارت را فراموش نکنید

به یاد داشته باشید که تمام این تزیینات و زیبایی ها برای زیباتر شدن عمارت باغ یا ویلای شما شکل گرفته است. عمارت از نظر تقسیمات فضایی در طراحی بیشترین اهمیت را دارد. و داشتن نورپردازی دقیق و مشخص ضروری است. حواستان باشد مسیرهای منتهی به عمارت نیز باید نور کافی داشته باشند. تا مردم در طول مسیر دچار مشکل نشوند. همچنین می توانید. از انواع چراغ های حیاطی دیواری، چراغ های آویز و چراغ های باغچه در اطراف عمارت استفاده کنید.

 

خلاصه

نورپردازی ویلا و باغ یک کار تخصصی است که جزئیات زیادی دارد. با این حال شاید با دانستن چند نکته کوچک در این زمینه بتوانیم تغییرات بزرگی در فضایی که داریم ایجاد کنیم. در این مقاله به بررسی شش ترفند کاربردی و موثر در نورپردازی حیاط، عمارت و فضای باز با استفاده از چراغ باغی و ویلایی پرداختیم.